Wypożyczalnia samochodów Indie

Proste i intuicyjne rozwiązania dostępne na stronie Tania Wypożyczalnia powodują, że zarezerwowanie auta na czas podróży jeszcze nigdy nie było tak łatwe! Planując podróż do Indii możesz oszczędzić sobie wielu kłopotów już dziś rezerwując samochód siedząc wygodnie w fotelu przed komputerem – dzięki temu masz pewność, że będzie on do Twojej dyspozycji, gdy już znajdziesz się w Indiach.

Dokładamy największych starań, by lista dostępnych lokalizacji wypożyczalni samochodów w Indiach była jak największa i zawsze aktualna, tak by rezerwacja zawsze przebiegała bez zakłóceń.

Mamy nadzieję, że dzięki taniej wypożyczalni samochodów w Indiach Twój wyjazd będzie jeszcze bardziej udany!

Indie w pigułce

Oficjalna nazwa Republika Indii
Ustrój Republika
Stolica Delhi
Używane języki hindi, pomocniczo używany jest też angielski
Waluta rupia indyjska (INR)
Ludność 1 166 079 217
Powierzchnia kraju 3 287 590 km²
Ważne telefony Ambasada RP: 00 91 11 414 96 900, Policja: 100, Straż Pożarna: 101, Pogotowie ratunkowe: 101
Dokumenty Konieczne jest wyrobienie bezpłatnej wizy. Można ją otrzymać w Ambasadzie Indii po wcześniejszym przedstawieniu kopii ksero biletu lotniczego i ważnego minimum rok paszportu. Wizy pobytowe mają różne terminy ważności, wizy turystyczne - 6 miesięcy, a tranzytowe 15 dni.
Klimat Indie leżą w strefie klimatycznej zwrotnikowej monsunowej. W górach występuje klimat podzwrotnikowy górski. W związku z tym temperatury w kraju są gorące, a pogoda może być męcząca.
Kultura Wchodząc do świątyni nie wolno zapominać o zdjęciu obuwia! Nie warto także wchodzić do takich miejsc będąc skąpo ubranym, chyba że chce się narazić na nieprzyjemności. Podobnie wchodząc do kuchni koniecznie trzeba zdjąć buty. Mężczyźni chcąc wejść do kuchni powinni poprosić o pozwolenie. W kulturze Indii lewa ręka jest uznawana za nieczystą część ciała, dlatego nie wolno nią jeść ani dotykać przedmiotów kultu.
Bezpieczeństwo W ostatnich latach wraz ze znacznym wzrostem populacji w Indiach nastąpił także wzrost liczby przestępstw. Głównym zagrożeniem są jednak wciąż kieszonkowcy, dlatego warto dbać o swój bagaż i portfel. Powszechnie znanym problemem jest zawyżanie cen przez taksówkarzy, tak samo robią sprzedawcy. Problemem w północno – wschodniej części kraju jest zagrożenie atakami terrorystycznymi. Od czasu do czasu zdarzają się zamieszki na tle wyznaniowym.

© Copyright Artweb-Media | Wszystkie ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego | Regulamin