Wypożyczalnia samochodów Rumunia

Rumuńskie KarpatyFot. SXC

Tania wypożyczalnia w Rumunii pozwoli Ci skorzystać podczas podroży z najbardziej wygodnego środka komunikacji – samochodu – nawet jeśli Twój wóz musiał zostać pod domem z jakiegoś powodu.

Rumunia oferuje wiele możliwości wynajmu samochodów – możesz więc dobrać parametry samochodu do swoich potrzeb bez względu na to czy podróżujesz z rodziną i potrzebujesz większej ilości miejsc w aucie, czy liczy się dla ciebie przede wszystkim cena i zależy Ci na niskich kosztach, czy w końcu oczekujesz luksusu i najlepszych osiągów, bo Twoja natura nie znosi przeciętności. Wszystkie te potrzeby spełnisz wybierając auta z oferty wypożyczalni samochodów w Rumunii.

Wystarczy, że z menu wybierzesz miasto, które Cię interesuje lub skorzystasz z najlepszych naszym zdaniem ofert wyróżnionych na stronie.

Rumunia w pigułce

Oficjalna nazwa Rumunia (România)
Ustrój Republika
Stolica Bukareszt
Używane języki rumuński, ale używa się także węgierskiego
Waluta lej (RON)
Ludność 22 215 421
Powierzchnia kraju 238 391 km²
Ważne telefony Ambasada RP: (00 4021) 30 82 200, Policja: 955, Straż Pożarna: 981, Pogotowie ratunkowe: 961/112
Dokumenty Jeżeli nie będziemy odwiedzać Rumunii na dłużej niż 90 dni, wiza nie jest nam potrzebna. Od czasu wejścia Rumunii do Unii Europejskiej można legitymować się tylko dowodem osobistym, nie potrzeba paszportu.
Klimat Rumunia leży w strefie klimatycznej umiarkowanej, dlatego pogoda może być zmienna. Lato zazwyczaj jest ciepłe i słoneczne, zima zaś może być bardzo zimna, mglista i ponura, ze sporymi opadami śniegu.
Kultura Nie ma wielkich różnic kulturowych między Rumunią a pozostałymi krajami Europy. Być może Rumuni są bardziej gościnni i otwarci. Podobnie jak mieszkańcy krajów sąsiednich, bardzo ciężko znoszą odmowę. Mają wówczas w zwyczaju nalegać aż do skutku, dlatego warto od razu przyjąć zaproszenie od Rumuna. Trzeba uważać, aby nie urazić Rumuna zrównaniem go z wędrownym Romem. Taka zniewaga może być nie do przełknięcia: te dwie „narodowości” nie są ze sobą spokrewnione.
Bezpieczeństwo Wbrew panującym wszędzie przekonaniom, Rumunia jest raczej bezpiecznym krajem. Główne niebezpieczeństwa jakie czyhają na turystów to złodzieje kieszonkowi i zawyżanie ceny, np. w taksówkach.

© Copyright Artweb-Media | Wszystkie ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego | Regulamin