Wypożyczalnia samochodów Stany Zjednoczone

Amerykańskie drapacze chmurFot. SXC

Stany Zjednoczone to świetne miejsce na wypoczynek. Jednak udany urlop to nie tylko dobrej jakości hotel czy moc atrakcji – o tym decyduje także komfort podróżowania i zwiedzania. I tu pojawia się opcja wypożyczalni samochodów w Stanach Zjednoczonych. Niskie koszty powodują, że takie rozwiązanie doskonale się sprawdzi nawet podczas dłuższych wyjazdów do Stanów Zjednoczonych zapewniając mobilność i uniezależniając od publicznej komunikacji.

Bez pośpiechu, samodzielnie decydując o trasie i co najważniejsze wygodnie można w ten sposób poznać wszystkie atrakcje w Stanach Zjednoczonych Wypożyczenia samochodu to świetna opcja na wakacyjny wyjazd, jeśli nie dysponuje się własnym autem, ale także w momencie, kiedy samochód musiał z jakichś powodów zostać pod domem.

Skorzystaj z taniej wypożyczalni samochodów w Stanach Zjednoczonych już dziś!

Stany Zjednoczone w pigułce

Oficjalna nazwa Stany Zjednoczone Ameryki (The United States of America)
Ustrój Republika prezydencka
Stolica Waszyngton
Używane języki angielski
Waluta dolar amerykański (USD)
Ludność 307 359 000
Powierzchnia kraju 9 631 420 km²
Ważne telefony Ambasada RP: (202) 234 3800, telefony alarmowe: 911
Dokumenty Aby móc wjechać do Stanów Zjednoczonych, konieczne jest posiadanie wizy. Można ją uzyskać w konsulacie, ale warto wiedzieć, że nawet jej posiadanie niczego nie gwarantuje. Na granicy państwa urzędnicy mogą podjąć decyzję o odmowie wjazdu. Konieczne jest także wypełnienie deklaracji celnej.
Klimat USA to ogromny kraj, w którym znajdują się zarówno regiony pustynne (Dolina Śmierci), jak i wiecznie pokryte warstwą śniegu (Alaska).
Kultura Amerykanie jako naród charakteryzują się dużą otwartością i gościnnością. Z racji wielokulturowości państwa ciężko jest jednak dokonać większego uogólnienia.
Bezpieczeństwo W USA bezpieczeństwo jest niezwykle ważne, zwłaszcza od czasu zamachu terrorystycznego na WTC. Pomimo środków bezpieczeństwa graniczących niekiedy z absurdem, przestępczość w niektórych jego rejonach wciąż kwitnie. Turyści nie należą na szczęście do najbardziej zagrożonej grupy.

© Copyright Artweb-Media | Wszystkie ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego | Regulamin